Історія Мукачівської гімназії
Ідея створення приміщення сучасного художнього корпусу Мукачівської гімназії виникла у кінці 19 ст. Новостворена у 1868 р. чотирикласна гімназія не могла підтримувати малозабезпечених учнів, котрі навчалися у ній, оскільки не володіла постійною і надійною матеріальною базою.
Інтернат державної гімназії (художній корпус Мукачівської гімназії), 1915 р.
Тільки у 1896 р., при створенні Спілки допомоги молоді було налагоджено систему пожертвувань. За допомоги цієї спілки, а також пожертвам родини Шенборнів (графа Фрідеша Каройя Шенборна-Бухгейма) і за сприянням тодішнього мера міста Яноша Недецеї було прийнято рішення про будівництво інтернату. Спорудження приміщення було доручено інженеру-будівельнику з Сегета Мармароського Габору Лінгу. Закладання фундаменту відбулось у 1904 році (за онією із версій), а за іншою - у вересні 1912 р., а у лютому 1913 р. будівлю передали у користування.
Інтернат державної гімназії (художній корпус Мукачівської гімназії), 1915 р.
Мукачівська школа-інтернат створена в 1957 році на підставі рішення XX з'їзду КПРС та відповідних наказів Міністерства освіти УРСР, Закарпатського обласного та Мукачівського міського відділів народної освіти на базі колишнього дитячого будинку по вулиці (нині) Королеви Єлизавети, 22 та колишньої середньої школи № 16 по вулиці Московській, 23. Школа-інтернат спочатку організована як семирічка, яка поступово переросла в середню (з українською мовою навчання). Першими учнями школи-інтернату були вихованці дитячого будинку, які досі навчалися в середній школі № 16, а також новоприйняті учні з багатодітних сімей, діти-сироти та напівсироти.
У 1990 році на засіданні педагогічної ради було вирішено перейменувати школу-інтернат у школу-інтернат художнього напрямку. Міська влада, облвно підтримало цю думку.
Адміністративний корпус гімназії (архітектурна пам’ятка)
І з 1 вересня 1992 року її було втілено в життя. У спеціалізованій загальноосвітній школі–інтернаті художнього напрямку було відкрито художню кафедру. До навчальних програм введено нові предмети: історію мистецтва ліплення, композицію, живопис і рисунок. Почали працювати гуртки: живопису, художньої вишивки, ліпки, гончарства, маркетрі, різьби по дереву.
Подвір’я Мукачівської гімназії (сучасний вигляд)
Зміцнювалася матеріальна база художньої кафедри, міцніли, набиралися досвіду кадри. І 1 вересня 1994 року Мукачівську школу-інтернат художнього напрямку було реорганізовано у гуманітарну гімназію-інтернат, а у квітні 2000 р. була реорганізована у Мукачівську гімназію.